Wszystkie wpisy, których autorem jest Teresa

Warsztaty 1 grudnia 2017 r

Zostałam zaproszona do poprowadzenia warsztatów w świetlicy szkoły na ul. Drewnianej, które odbyły się 1 grudnia 2017. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały w nich udział. Byłam mile zaskoczona ich dużym zainteresowaniem i chęcią wykonania zaproponowanych przeze mnie ozdób na choinkę. Robiliśmy miniaturowe choinki i bombki. Prace zostały wykonane przez młodych uczestników bardzo starannie. Każda z ozdób była piękna i niepowtarzalna.


Muszę przyznać, że małe rączki są bardzo zręczne. To duża przyjemność obserwować dzieci, które z takim zaangażowaniem tworzyły małe kolorowe arcydzieła na świąteczną choinkę.
Po zakończeniu warsztatów otrzymałam od dzieci między innymi piękną laurkę z podziękowaniami.

2006


Już od wielu lat wykonuję obrazy z naturalnych materiałów tj. z drewnianych pociętych patyczków.
Do tworzenia tak dużych obrazów zmotywowały mnie moje córki. Podpowiedziały mi, iż duży obraz wywołuje odpowiednio duże wrażenie. Okazało się, że miały rację. Od tamtej pory wykonuję przede wszystkim duże obrazy. Jednak zdarza się, że wracam też do małych.
W czasie, kiedy wystawiałam moje obrazy w sklepie „fafarafa” spotkałam się z bardzo pozytywnymi opiniami klientów. Obrazy podobały się, i to było dla minie na tyle ważne, że po dłuższej przerwie powróciłam do ich tworzenia. Sklepu „fafarafa” na ul. K.Chodkiewicza w Warszawie już nie ma. Pozostały wspomnienia i zdjęcia.
Na zdjęciu powyżej widać dwa obrazy. „Pasiak” i „Kosmos”. Zrobiłam już kilka wersji „Kosmosu”, ale już zmieniły właściciela. Mam zamiar wykonać następną wersję „Kosmosu” w dużych ramach.

„Katrina”

Wymiary obrazu: 90 x 60 cm

Huragan „Katrina” zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zastanawiałam się długo jak przedstawić taki żywioł za pomocą prostych kołeczków czyli nastrój oczekiwania. Z efektu jestem zadowolona, co nie znaczy, że nie podejmę prób w celu ulepszeniu techniki wykonania. Nowe pomysły rodzą się w trakcie pracy.