Publikacje

Ladies Night w Salonie Toyota przy Czerniakowskiej 8 marca 2018.


Salon Toyota zaprosił mnie do zaprezentowania moich prac na imprezie ” Ladies Night” zorganizowanej z okazji 8 marca.
Wyeksponowanych zostało 10 obrazów. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oglądające je Panie z niedowierzaniem dotykały elementy obrazów. Było dużo pytań. Na każde udzielałam wyczerpujących odpowiedzi. Wieczór był bardzo miły.
Impreza dobiegła końca o godz. 23 . Jeszcze raz dziękuję Toyocie za zaproszenie.

Bukiety

W 2009 roku udzieliłam redakcji Bukiety takiego oto krótkiego wywiadu:

„Każdy najmniejszy element jest nieprzypadkowo dobrany, jednak jego urodę dostrzegamy dopiero, gdy składa się na dużą mozaikową całość nietypowych obrazów.

Pracując przez lata jako bukieciarka, miałam okazje podziwiać piękno nie tylko samych kwiatów, ale tez łodyg. Zastanawiałam się w jaki sposób mogłabym pokazać ich przekrój, by odkryć przed wszystkimi niepowtarzalny charakter każdej rośliny – jej unikalny wzór. Dopiero zetknięcie z twórczością Gaudiego (kataloński architekt i inżynier secesyjny słynący z wyjątkowych projektów, który m.in. wykorzystał kataloński styl mozaiki trencadis) i Hundretwassera (słynny austriacki malarz, grafik, rzeźbiarz, performer, znany z realizacji budowlanych, który stosował odważne zestawienia kolorów) natchnęło mnie myślą, by przekroje łodyg przedstawić w obrazach. Zebrane rośliny odpowiednio przygotowywałam, by malowane nimi obrazy nabierały bardziej plastycznej formy, zyskiwały ciekawą fakturę, która zmienia się zależnie od kąta patrzenia. Wstępne zabiegi wymagają sporo czasu i pracy. Wszystkie elementy są cięte ręcznie. Przygotowywanie farb i sam proces farbowania, w celu uzyskania pożądanego kolory, to osobne wyzwanie. Jednak największe znaczenie ma przekrój poprzeczny łodygi: są np. okrągłe, pełne (jak pęcherznica, lipa czy śliwa), puste w środku (pietruszka, arcydzięgiel bądź werbena) , graniaste (werbena) itp. Dzięki ich różnorodności uzyskuje się niepowtarzalny efekt, możliwości są nieprzebrane. Piękno tkwi w szczegółach, a nasza wyobraźnia będzie miała pole do popisu. Wykonałam szereg prac, którym towarzyszyły różne emocje i okoliczności. Oto niektóre z nich.”

zdjęcia autorstwa Arkadiusza Ścichockiego